Ինչքան ավելի հակահայ է փաստաթուղթը, այնքան ավելի արագ է ստորագրվում. Աննա Մկրտչյան (Տեսանյութ)
Թեև ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է սահմանազատման կանոնակարգի մասին ԱԺ-ի կողմից ընդունված որոշումը, այդուհանդերձ, Սրբազան պայքարի աջակիցները, ինչպես նախատեսել էին, հավաքվել են նախագահի նստավայրի մոտ։
Լրագրողների հետ զրույցում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը նշեց, որ չէին էլ կասկածում, որ նման հրատապ կարգով որոշումը կստորագրվի։
«Ով էր կասկածում, ինչքան ավելի հակահայ է փաստաթուղթը, այնքան ավելի արագ է ստորագրվում, ինչքան հակահայկական  է ծրագիրը, այնքան առավել արագ է կատարվում։ Հիշեք Գորիս-Կապան ճանապարհի հանձնումը՝ առանց իրավական հիմքերի։ Ինչ պետք է իրականացվի Նիկոլի աթոռը երաշխավորելու համար, նույն կերպ շարունակում է իրակացվել»,-ասաց նա։
Պատգամավորը նշեց՝ լսել են, որ հավաք կա, երկու ժամ շուտ են ստորագրել տվել, որ հանկարծ ոչ մի քաղաքացի չմտածի, թե իր խոսքն այս երկրում նշանակություն ունի։

Хотя президент Армении Ваагн Хачатурян подписал принятый Национальным Собранием регламент о деятельности госкомиссий по делимитации границы, сторонники Священной борьбы, как и планировалось, собрались у резиденции президента.
Депутат фракции "Честь имею" Анна Мкртчян в беседе с журналистами заявила, что они и не сомневались, что регламент будет подписан в столь срочном порядке.
«Кто бы сомневался в том, что чем более антиармянский документ, тем быстрее он подписывается, чем более антиармянский план, тем быстрее он реализовывается. Вспомните сдачу дороги Горис-Капан без законных оснований. То, что необходимо сделать, чтобы гарантировать кресло Никола, будет делаться и дальше», - сказала она.
Депутат отметила, что, поскольку они узнали о предстоящем собрании Священного движения, они подписали регламент на два часа раньше, чтобы ни один гражданин вдруг не подумал, что его слово имеет значение в этой стране.