Նախագահի նստավայրի առջև հրավիրված ակցիային Սրբազան պայքարի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը հայտնեց, որ սահմանազատման կանոնակարգի մասին ԱԺ-ի կողմից ընդունված որոշումը նախագահը ստորգրել է ժամանակից վաղ՝ Ադրբեջանի նախագահի հրահանգով։
«Չլուսացրած, շունչը բերանում ստորագրելու պատճառը երևի թե Ալիևն է եղել, որ գնացեք շուտ արեք, հարցերը փակեք, որովհետև ասացին, որ Ալիևն էլ արդեն ստորագրել է»,-ասաց նա։
Բագրատ Սրբազանը նկատեց, որ, ի տարբերություն Հայաստանի, որ կանոնակարգն անցկացնում է բոլոր պետական մարմիններով՝  ԱԺ, նախագահի ստորագրություն, Ադրբեջանում ստորագրում է միայն նախագահը։

В ходе акции протеста перед резиденцией президента лидер "Священной борьбы" Баграт Србазан заявил, что принятый Национальным собранием регламент о деятельности госкомиссий по делимитации границы был подписан президентом раньше срока по поручению президента Азербайджана.
"Причиной, по которой он так быстро, затаив дыхание, подписал документ, наверное, был Алиев, идите и закончите все вопросы, потому что говорят, что Алиев тоже его уже подписал", - сказал он.
Баграт Србазан отметил, что в отличие от Армении, где регламент проходит через все государственные органы: Национальное собрание, подпись президента, в Азербайджане его подписывает только президент.