Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի նախկին հրամանատար գեներալ Մոհսեն Ռեզաին հայտարարել է, որ Իսրայելի գիշերային հարվածներն Իրանի մի քանի ռազմական օբյեկտների ուղղությամբ ընդամենը վախի ցուցադրում էին, ուրիշ ոչինչ։
«Իրանի դեմ Իսրայելի ագրեսիան ավելի շատ պայմանավորված էր վախով, քան ուժ ցույց տալու ցանկությամբ»,- գրել է Ռեզաին X-ում  (նախկինում՝ Twitter)։
Նշենք, որ Իրանում հայտարարել են, որ Իսրայելի կողմից իրենց  ռազմական մի քանի օբյեկտներին հասցված հարվածներից սոցիալական ու տնտեսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքներ չեն տուժել, իրադրությունը երկրում հանգիստ է։

Секретарь иранского Совета по определению политической целесообразности и экс-командующий Корпусом стражей исламской революции (КСИР, элитные части ВС Ирана) генерал Мохсен Резаи выразил мнение, что своим ударом по республике Израиль показал свой страх и желание "убежать".
"Агрессия Израиля против Ирана была вызвана скорее страхом и [желанием] сбежать с поля боя, чем стремлением показать силу", - написал Резаи в X (ранее Twitter).
Ранее посольство России в Тегеране сообщило, что после удара Израиля обстановка в столице и крупных городах Ирана остается спокойной. Иранские СМИ сообщают, что жители республики не почувствовали никаких последствий израильских атак. Объекты социальной и экономической инфраструктуры не пострадали.