Վահե Ղազարյանը Կատար կմեկնի
«Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 28-ին մեկնել է Կատարի Պետություն՝ մասնակցելու Դոհայում անցկացվելիք հասարակական անվտանգության և պաշտպանության խնդիրներին նվիրված «MILIPOL Qatar 2024» համաշխարհային ցուցահանդեսին:
Այցի ընթացքում Վահե Ղազարյանը հանդիպում է ունենալու Կատարի Պետության ներքին գործերի նախարարության պետնախարար Շեյխ Աբդալազիզ բըն Ֆայսալ Ալ Թանիի հետ։ Քննարկվելու են երկու երկրների ներքին գործերի նախարարությունների՝ հանցավորության դեմ պայքարի ուղղությամբ համագործակցության ամրապնդման հարցեր: Հաշվի առնելով արտակարգ իրավիճակներում և աղետներին օպերատիվ ու արդյունավետ արձագանքելու Կատարի Պետության հարուստ փորձը՝ քննարկվելու են նաև ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության անձնակազմի վերապատրաստման և նյութատեխնիկական աջակցության հարցեր»։

Делегация во главе с министром внутренних дел Ваге Казаряном 28 октября отбыла в Государство Катар для участия во Всемирной выставке MILIPOL Qatar 2024, посвященной вопросам общественной безопасности и обороны, которая пройдет в Дохе.
В ходе визита Ваге Казарян встретится с государственным министром внутренних дел Государства Катар шейхом Абдалазизом бен Фейсалом Аль Тани. Будут обсуждены вопросы укрепления сотрудничества министерств внутренних дел двух стран в борьбе с преступностью.
Учитывая богатый опыт Государства Катар в оперативном и эффективном реагировании на чрезвычайные ситуации и стихийные бедствия, будут обсуждены также вопросы переподготовки личного состава спасательной службы МВД Республики Армения и материально-технического обеспечения.