ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Հայաստանյան իշխանությունների հավաստիացումներն ու պնդումները, թե ադրբեջանական զորքերը սահմանազատման արդյունքում ինչ-որ փուլում դուրս են բերվելու ՀՀ ինքնիշխանության տարածքից, որևէ լուրջ հիմնավորում չունեն:
Նույնիսկ կնքված փաստաթղթերի, միջազգային բանաձևերի կամ միջազգային իրավունքի առկայությունը տարբեր երկրների հետ, չի կանգնեցնում ագրեսիայի դիմելուց, այլ երկրի տարածքներ օկուպացնելուց և ստանձնած պարտավորությունները կատարելուց:
Այս ամենի համատեքստում, Հայաստանի իշխանության ձեռք բերած պայմանավորվածությունները նույնիսկ փաստաթղթային առումով են խոցելի և Ադրբեջանի համար, ըստ իրավիճակի, գործելու հնարավորություն են տալիս:
Սահմանազատման կանոնակարգում հենց միայն հատվածական սահմանազատման դրույթի առկայությունն արդեն ական է, որը ցանկացած պահի կարող է պայթել և իրադարձություններն անկանխատեսելի հուն տեղափոխել»:

Депутат Тигран Абрамян пишет: "Заверения и утверждения властей Армении о том, что азербайджанские войска на каком-то этапе будут выведены с суверенной территории Республики Армения в результате демаркации границы, не имеют серьезного основания.
Даже наличие подписанных документов, международных резолюций или норм международного права с разными странами не мешает им прибегнуть к агрессии, оккупировать территории другой страны и не выполнять свои обязательства.
В контексте всего этого договоренности, достигнутые властями Армении, уязвимы даже с точки зрения документов и дают возможность Азербайджану действовать по ситуации.
Само наличие положения о частичной демаркации в регламенте демаркации границы — это уже мина, которая может взорваться в любой момент и повернуть события в непредсказуемое русло».