Viva-ի` «Վիրտուալ ԱՀԿ»  (վիրտուալ ավտոմատ հեռախոսային կայան) ծառայությունից օգտվող կազմակերպությունները կարճ ժամանակահատվածում և նվազագույն ջանքերով՝ վաճառքի ցուցանիշի և հաճախորդների աճ են գրանցել: Ո´չ աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունը, ո´չ էլ զանգերի մեծ հոսքը դրան չեն խանգարել: Ավելին՝ հնարավոր է եղել մեկ կետից՝ առանց մարզային մասնաճյուղեր այցելելու, հստակ վերլուծել և գնահատել բոլոր աշխատակիցների կատարողականը: «Վիրտուալ ԱՀԿ»-ն ամեն ինչ համակարգում է արագ և ավտոմատացված ռեժիմով:
Viva-ի` կորպորատիվ հաճախորդ դարձած ընկերություններից մեկը «Վիրտուալ ԱՀԿ»- ից օգտվում է շուրջ տասն ամիս և այդ ծառայությունը համարում է շատ կարևոր իր բիզնեսը կառավարելու համար: Արձանագրված տվյալները թույլ են տալիս ընդգծել, որ ձեռքբերումներն էական են. ընկերությունը լիարժեք տիրապետում է և´ հաճախորդների պահանջների, և´ աշխատակիցների կատարողականի, և´ վաճառքների ծավալի տվյալներին:
«Վիրտուալ ԱՀԿ-ի միջոցով ունեցել ենք վաճառքի աճ, հաճախորդների աճ ու նաև կարողանում ենք հետևել բոլոր աշխատակիցների աշխատանքին: Այս ընթացքում ունեցել ենք 15 000-ից ավելի զանգ: Թեև ժամանակի առումով հնարավոր չի լինում անընդհատ ֆիզիկապես ներկա լինել տարբեր մարզերի մասնաճյուղերում, բայց Viva-ի ԱՀԿ-ի միջոցով կարողանում եմ լիարժեք տեղեկանալ 3 մասնաճյուղի աշխատակիցների, իրականացված աշխատանքի և բաց թողնված զանգերի մասին»,- ասում է «Մանանա թեքնոլոջի» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Սարգիս Ներսիսյանը:
Անկախ բիզնեսի չափից և աշխատակիցների թվից՝ «Վիրտուալ ԱՀԿ»-ից օգտվող կազմակերպությունները, նվազագույն ներդրումներ կատարելով ժամանակն ու ռեսուրսները խնայելով՝ համակարգված և արդյունավետ բիզնես գործընթացներ են վարում  ֆիքսված շարժական համակցման տեխնոլոգիայի՝ FMC (ԷՖ-Էմ-Սի) շնորհիվ: Արդյունքում՝ կորպորատիվ հեռախոսահամարները միանում են վիրտուալ ԱՀԿ-ին և ապահովում.
• սպասման ռեժիմով զանգերի ընդունում՝ անկախ քանակից,ձայնային ողջույն և խոսակցությունների ձայնագրում՝ բարձրակարգ սպասարկման համար,
• զանգերի բաշխում և բաց թողնվածների վերահսկում՝ հետադարձ կապի ապահովման համար,
• վիճակագրություն՝ վեբ-ինտերֆեյսի և բջջային հավելվածի միջոցով:
«Վիրտուալ ԱՀԿ»-ի վեբ-ինտերֆեյսն ունի զանգերի մշակման բազմաթիվ գործառույթներ՝ զանգերի երթուղիների և համարների ժամանակացույցի կարգավորում, զանգերի վերահասցեավորում, բաց թողնված զանգերի վերաբերյալ ծանուցումներ, ինտեգրում CRM-ին և այլն: Իսկ բջջային հավելվածը հասանելի է Android և iOS օպերացիոն համակարգերի համար:
«Վիրտուալ ԱՀԿ» ծառայության միացումը կատարվում է մեկ աշխատանքային օրում, չի պահանջում կապիտալ ներդրումներ, իսկ ծառայության դիմաց ամսական վճարը սկսվում է ընդամենը 7 000 ՀՀ դրամից։

Управление бизнесом становится эффективнее, когда применяемые технологии способствуют многозадачности.
Организации, пользующиеся услугой «Виртуальная АТС» (виртуальной автоматической телефонной станции) Viva, отмечают, что с момента внедрения технологии за короткий срок и с минимальными усилиями увеличились объемы продаж и возросло число клиентов. При этом, ни загруженность, ни большой поток звонков этому не препятствовали. Более того, появилась возможность с одной точки доступа анализировать и оценивать работу всех сотрудников без необходимости физического присутствия в региональных филиалах компаний. С услугой «Виртуальная АТС» координация осуществляется в автоматизированном режиме с минимальной затратой времени.
Одна из компаний, ставшая корпоративным клиентом Viva, пользуется виртуальной АТС уже около десяти месяцев. В компании считают, что эта услуга очень важна для управления бизнесом. Полученные за период пользования услугой данные позволяют заявлять, что в работе компании есть значительные положительные сдвиги. Компания получает полную информацию об ожиданиях клиентов, о показателях производительности сотрудников и объемах продаж.
«У нас увеличился объем продаж, увеличился поток клиентов; мы также имеем возможность контролировать работу всех сотрудников через виртуальную АТС. За этот период у нас было более 15 000 звонков. Физически присутствовать в наших филиалах в марзах по времени нет возможности, однако благодаря АТС Viva я могу получать полную информацию о сотрудниках трех филиалов, получать данные по выполненным работам и видеть статистику пропущенных звонков», − говорит коммерческий директор компании «Манана Технолоджи» Саргис Нерсисян.
Независимо от размера бизнеса и количества сотрудников, организации, пользующиеся виртуальной АТС, имеют слаженную и эффективную систему управления бизнес-процессами, экономя время и ресурсы при минимальных вложениях, что становится возможно благодаря используемой технологии фиксированной мобильной связи FMC (Эф-Эм-Си). Подключение корпоративных телефонных номеров к виртуальной АТС делает возможным:
• прием звонков в режиме ожидания, независимо от номера,
• голосовое приветствие и запись разговоров для высокого уровня обслуживания,
• распределение звонков и контроль пропусков для обеспечения обратной связи,
• получение статистических отчетов через веб-интерфейс и мобильное приложение.
Веб-интерфейс виртуальной АТС имеет множество функций обработки звонков, в том числе возможность настройки маршрутов звонков и расписаний номеров, переадресацию звонков, рассылку уведомлений о пропущенных звонках, интеграцию с системами CRM и т.д.
Мобильное приложение доступно для операционных систем Android и iOS.
Подключение услуги «Виртуальная АТС» осуществляется за один рабочий день и не требует капитальных вложений, а ежемесячная плата за услугу начинается всего от 7 000 драмов.