Կառավարությունն աջակցում է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի առաջխաղացմանը, ԱԺ-ում 2025 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
«Մենք ունեցել ենք համաժողովներ, այս տարվա վերջում կամ  հաջորդ տարվա սկզբին ամբողջ տարածաշրջանից տարբեր փորձագիտական կենտրոնների ներկայացուցիչների հավաք կլինի Հայաստանում, թեպետ բուն թեման «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը չի լինելու, բայց նաև դա է արծարծվելու»,- ասաց նա։
Հարությունյանի խոսքով՝ առաջիկայում Իրանից 4 օրով խումբ է ժամանելու Հայաստան, քննարկվելու է «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը։
«Նախատեսում ենք նաև Թուրքիայի մի շարք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների այց, որոնց կներկայացվի «Խաղաղության խաչմերուկը»»,- հավելեց նա։

Правительство поддерживает продвижение проекта «Перекресток мира». Об этом заявил руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян в ходе обсуждения госбюджета на 2025 год в Национальном Собрании.
"У нас были конференции, в конце этого года или в начале следующего года в Армении соберутся представители разных экспертных центров со всего региона, хотя основной темой будет не "Перекресток мира", но этот проект тоже будет обсуждаться", - сказал он.
По словам Арутюняна, в ближайшее время в Армению на 4 дня прибудет группа из Ирана, будет обсуждаться "Перекресток мира".
"Мы также планируем визит ряда представителей турецких СМИ, которым будет представлен "Перекресток мира"", - добавил он.