Գուրգեն Արսենյանը շնորհավորել է Մոսկվայում Շվեյցարիայի դեսպանատան Վրաստանի շահերի բաժնի ղեկավարին
«Հոկտեմբերի 29-ին Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Գուրգեն Արսենյանը հանդիպում է ունեցել Մոսկվայում Շվեյցարիայի դեսպանատան Վրաստանի շահերի բաժնի ղեկավար Մամուկա Մերկվիլաձեի հետ։
Ջերմ և բարեկամական մթնոլորտում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Վրաստանի համար երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։ Մտքեր են փոխանակվել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության և Շվեյցարիայի դեսպանատան Վրաստանի շահերի բաժնի միջև հետագա համագործակցության հնարավորությունների և ուղղությունների վերաբերյալ։
Դեսպան Արսենյանը շնորհավորել է գործընկերոջը Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում «Վրացական երազանք» կուսակցության տպավորիչ հաղթանակի առիթով»։

Посол Армении в России Гурген Арсенян 29 октября встретился с руководителем Секции интересов Грузии посольства Швейцарии в Москве Мамукой Мерквиладзе.
Как сообщили в посольстве Армении в РФ, в теплой и дружеской атмосфере стороны обсудили вопросы, представляющие взаимный интерес для Армении и Грузии. Состоялся обмен мнениями вокруг возможностей и направлений дальнейшего сотрудничества между посольством Республики Армения в Российской Федерации и Секции интересов Грузии посольства Швейцарии в Москве.
Посол поздравил коллегу с впечатляющей победой партии «Грузинская мечта» на парламентских выборах в Грузии․