Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ «Վերաքննիչ դատարանն անփոփոխ թողեց արդարացման դատավճիռը։
Արդարացվածն այս անգամ ես եմ։ Իմ վերաբերյալ քրեա–քաղաքական գործով, որը սկսվել էր դեռևս 2019 թվականից, այսօր վերաքննիչ հակակոռուպցիոն քրեական դատարանի որոշմամբ արդարացվելս մնաց անփոփոխ։
Այս գործը, որով ես դարձա այս իշխանությունների առաջին քաղբանտարկյալներից մեկը, ինձ համար ունեցավ մեծ նշանակություն։ Հենց այս գործի շրջանակներում ու պատճառով ձեռք բերեցի այնպիսի մարդկանց, որոնց բացակայությունն իմ կյանքում այլևս չեմ պատկերացնում։
Բայց այս գրառումս այլ մարդկանց մասին է, մեր համայնքի մասին է, փաստաբանների։ Ես մեծ սիրով ու առանձնահատուկ ոգևորությամբ շատ շնորհակալություն եմ հայտնում փաստաբաններին, որոնք այս տարիներին, առաջին պահից մինչև վերջ եղել են կողքիս ու պաշտպանել են ինձ և հասել հաջողության:
Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ միլիոն տարվա ընկեր, առաջինը կողքիս հայտնված Լուսինե Մարտիրոսյանին, հենց նույն օրը Լուսինեի հետ պաշտպանությունս ստանձնած, էլի իմ միլիոն տարվա ընկեր Ռուբեն Մելիքյանին, այնուհետև պաշտպանությունս ստանձնած լավագույն փաստաբաններից Երվանդ Վարոսյանին ու Լուսինե Սահակյանին։
Շատ մեծ շնորհակալություն եմ հայտնում իմ մյուս լավ ընկեր փաստաբան Գայանե Պապոյանին, մարդ, ում ճանաչելուս առաջին րոպեից միացել է իմ պաշտպանական թիմին ու արդեն ինքնուրույն շարունակել պաշտպանությունս նաև վերաքննիչ ատյանում ու գրանցել հաջողություն։
Իմ սիրելի ընկերնե՛ր, լավագույն փաստաբաններ, ես բոլորիդ սիրում եմ շատ–շատ ու էլի շատ։
Հ․Գ․ Փաստաբանական գործունեությանս ընթացքում իմ ամենասիրելի քրեական գործը եղել է հենց իմ վերաբերյալ գործը, քանի որ ես այդ գործով բացարձակ ոչինչ չեմ արել։ Անգամ մինչև հիմա էլ չգիտեմ, թե քրեական օրենսգրքի իմաստով ի՞նչ էին ուզում ինձանցի»։

Адвокат Арсен Бабаян пишет: "Апелляционный суд оставил оправдательный приговор без изменения.
По уголовно-политическому делу против меня, которое было возбуждено еще в 2019 году, сегодня по решению Апелляционного антикоррупционного уголовного суда мой оправдательный приговор остался без изменения.
Это дело, по которому я стал одним из первых политзаключенных этих властей, имело для меня большое значение. Именно в рамках и благодаря этого дела я приобрел таких людей, отсутствия которых в своей жизни я уже не представляю.
Но этот пост о других людях, о нашем сообществе, юристах. С большой любовью и особым воодушевлением благодарю юристов, которые были рядом со мной с первого момента и до конца, защитили меня и добились успеха.
Хочу поблагодарить Лусине Мартиросян, у нас давняя дружба, она первой оказалась рядом со мной, моего хорошего друга Рубена Меликяна, который вместе с Лусине  взял на себя мою защиту в первый день, а также Ерванда Варосяна и Лусине Саакян, которые позже взяли на себя мою защиту.
Я очень благодарен другой моей хорошей знакомой, адвокату Гаяне Папоян, которая присоединилась к моей команде защиты с первого момента нашего знакомства, продолжила мою защиту самостоятельно в апелляционном суде и добилась успеха.
Дорогие мои друзья, лучшие адвокаты, я вас всех очень-очень люблю.
P.S. За всю мою юридическую практику самым любимым уголовным делом было дело, связанное со мной, потому что я по этому делу абсолютно ничего не делал. Я даже не знаю, чего от меня хотели по уголовному кодексу».