Մայր Տաճարի վերաօծումից հետո առաջին անգամ տեղի կունենա եպիսկոպոսական ձեռնադրություն և օծում, այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմաիծնից:
Նորոգված Միածնաէջ Մայր Տաճարում սրբազան Պատարագի արարողության ընթացքում եպիսկոպոսական ձեռնադրությունը և օծումը տեղի կունենա վաղը:
Այս տարի Եպիսկոպոսության աստիճան կշնորհվի Արգենտինայի և Չիլիի հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Առեն վարդապետ Շահենյանին, Ֆրանսիայի հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Գրիգոր վարդապետ Խաչատրյանին, Արթիկի թեմի առաջնորդ Տ. Նարեկ վարդապետ Ավագյանին, Սյունյաց թեմի առաջնորդ Տ. Մակար վարդապետ Հակոբյանին, Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդ Տ. Պարթև վարդապետ Բարսեղյանին և Հունաստանի հայոց թեմի առաջնորդ Տ. Խորեն վարդապետ Առաքելյանին։

Епископское рукоположение и помазание состоятся впервые после повторного освящения Эчмиадзинского Кафедрального собора, об этом сообщает Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
Епископское рукоположение и помазание состоятся завтра в ходе Святой литургии в отреставрированном Эчмиадзинском кафедральном соборе.
В этом году епископского сана удостоятся предстоятель Армянской епархии ргентины и Чили Высокопреподобный О. архимандрит Арен Шагенян,  предстоятель Армянской епархии Франции Его Высокопреподобие архимандрит Григор Хачатрян, глава Артикской епархии преподобный Нарек Авагян, глава Сюникской епархии ААЦ архимандрит Макар Акопян, председатель Гегаркуникской епархии архимандрит Партев Барсегян и глава Армянской епархии Греции, Его Высокопреподобие архимандрит Хорен Аракелян.