Ամերիկայի ժողովուրդը այս գիշեր Դոնալդ Թրամփին փոփոխությունների «բյուրեղյա մանդատ» է տվել. X-ի իր էջում գրել է միլիարդատեր Իլոն Մասկը։
Նշենք, որ ավելի վաղ ամերիկյան լրատվամիջոցները գրել էին, որ միլիարդատեր Իլոն Մասկը և նրա բիզնես կայսրությունը հսկայական օգուտներ կքաղեն, եթե նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը վերադառնա Սպիտակ տուն։
Գրում են, որ Մասկը կարող է նաև ազդեցիկ դեր խաղալ Թրամփի երկրորդ վարչակազմում՝ որպես ծախսերի կրճատման հարցերով խորհրդական կամ ավելի նշանակալից ձևով, ինչը կարող է հանգեցնել «էթիկական շիլափլավի», եթե նա իշխանություն ստանա իր բիզնեսը կարգավորող պետական ​​կառույցների նկատմամբ։

Американский миллиардер, основатель Tesla та Space X Илон Маск не скрывает радости от новостей о прогнозируемой победе республиканца Дональда Трампа на выборах президента США.
"Народ Америки дал Дональду Трампу кристально чистый мандат на перемены сегодня вечером", - написал Маск в своей социальной сети X.
Кроме того, миллиардер, который является одним из самых богатых спонсоров кампании Трампа, опубликовал остроумный мем на фоне новостей об ожидаемой победе республиканца. На картинке Маск тащит свои вещи в Овальный кабинет Белого дома.