Armlur.am-ի տեղեկություններով՝   Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ծանուցում է պատրաստում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանի համար, նրան առաջիկայում հրավիրելու են հարցաքննության, որ պարզեն, թե ովքեր են եղել ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի որդու գործով իրեն դիմողները:
Հոկտեմբերի 15-ի խորհրդարանական լսումների ժամանակ Քննչականի ղեկավարի ու իշխանական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի միջև վեճ էր ծագել:
Վեճի ընթացքում Քննչականի ղեկավարը պնդել էր, թե իրեն առնվազն երկու անգամ դիմել են Աղազարյանի որդու հետ կապված քրեական գործով՝ «մեքենաները վերադարձնելու վերաբերյալ»:

По информации Armlur.am, Антикоррупционный комитет намерен вызвать на допрос председателя Следственного комитета Аргишти Кярамяна, чтобы выяснить, кто обратился к нему по делу сына депутата партии «ГД» Овика Агазаряна?
В ходе парламентских слушаний 15 октября произошел конфликт между председателем Следственного комитета и депутатом от правящей партии "ГД" Овиком Агазаряном.
В ходе спора глава Следственного комитета Аргишти Кярамян попросил Агазаряна ответить, почему к нему в СК дважды обращались "по поводу возврата автомобилей, связанных с уголовным делом, по которому проходит сын Агазаряна".