Ռուս-վրացական սահմանի «Վերին Լարս» անցակետով անցնելու համար ավելի քան 300 հայկական բեռնատար է սպասում հերթում, հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիան»՝ հղում անելով  Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնին:
Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում նոյեմբերի 5-ի առավոտյան տեղացած ձյան պատճառով Լարսի անցակետը փակվել էր բեռնատարների համար: Այսօր առավոտից երթևեկությունը վերականգնվել է։
Հյուսիսային Օսեթիայի ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնը հայտնում է, որ այս պահին հերթի մեջ սպասում է 965 բեռնատար: Դեպի Վրաստան մեկնելու համար էլեկտրոնային հարթակում գրանցված է 303 հայկական բեռնատար։

Более 300 армянских грузовиков находятся в электронной очереди на проезд через российско-грузинскую границу в пункте пропуска "Верхний Ларс" в Северной Осетии. Об этом сообщается на сайте Центра организации дорожного движения Северной Осетии, передает Sputnik Армения.
Всего в очереди, по последним данным, зарегистрировано 965 фур. Из них в электронной очереди на проезд в Грузию стоят 303 армянских грузовика.
С утра 5 ноября проезд через Ларс закрылся для фур из-за снега на участке Гудаури-Коби автомобильной дороги Мцхета-Степанцминда-Ларс. С утра 6 ноября движение восстановлено.