Ցանկացած ոք, Ամերիկայում կամ այլուր, ով Թրամփի հաղթանակը ցնցող է համարում, պետք է փոխի իր տեղեկատվության աղբյուրը, այս մասին գրել է Իլոն Մասկը՝ X-ում:
«Գրեթե բոլոր ավանդական հիմնական լրատվամիջոցները խթանում էին բոլորովին կեղծ իրականությունը: Նրանք ձեզ ստել են», - նշել է Մասկը։
Ըստ Fox News-ի տվյալների՝ Թրամփն այս պահին ստացել է 295 ընտրիչների ձայն, ինչը գերազանցում է նախագահ ընտրվելու համար անհրաժեշտ 270 ձայնի շեմը։ Թեև պաշտոնական արդյունքները դեռ չեն հրապարակվել, Թրամփն արդեն հայտարարել է իր հաղթանակի մասին՝ հռչակելով իրեն ԱՄՆ 47-րդ նախագահ։ Նրան արդեն շնորհավորանքներ են ուղղվել նաև որոշ համաշխարհային առաջնորդների կողմից, Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Մայք Ջոնսոնն էլ նրան անվանել է ընտրված նախագահ։

Американские СМИ врали о кандидате в президенты США от республиканцев Дональде Трампе, поэтому для некоторых его победа на выборах стала шоком. Такое мнение выразил Илон Маск.
"Всем, будь то в Америке или в других странах, кто считает этот результат [победу Трампа] шокирующим, следует поменять источник информации", - написал он в X (ранее Twitter). "Почти все традиционные основные СМИ продвигали совершенно ложную реальность. Они вам лгали", - отметил Маск.
Голосование на выборах в США завершилось утром 6 ноября по московскому времени. Официально итоги еще не подведены, но, по данным телеканала Fox News, Трамп к настоящему моменту набрал 295 голосов выборщиков при необходимых 270. Сам он уже объявил себя 47-м президентом США. Спикер Палаты представителей Конгресса Майк Джонсон назвал его избранным главой государства, Трампу уже поступают поздравления от иностранных лидеров.