Դուք Արդարադատության նախարարության կայքում ձեր կենսագրության մեջ նշել եք, որ փոխնախարարի պաշտոնը ստանձնել եք 2022թ.-ի մայիսի 20-ից՝ վարչապետի հրամանագրով. «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում առաջարկվող փոփոխությունները» թեմայով հրավիրված լսումներին հայտարարեց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ դիմելով Արդարադատության փոխնախարար Արմենուհի Հարությունյանին։
«Վարչապետը հրամանագրեր չի ընդունում, ընդունում է միայն որոշումներ ու կարգադրություններ, և Դուք նշանակվել եք վարչապետի որոշմամբ։ Այդ իրավական գիտելիքներո՞վ եք Դուք ընդհանրապես արդարադատության ոլորտում իրավական օրենքներ մշակում, ներկայացնում»,-հարցրեց նա։
Հարցին միջամտեց պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը՝ հորդորելով քննարկվող թեմայի շուրջ հարցեր հնչեցնել։
Փոխնախարարն ասաց, որ տեղեկություններն ինքը չի տեղադրում կայքում. «Կստուգեմ, եթե նման սխալ կա, իհարկե, կուղղեմ»։

В своей биографии на сайте Минюста вы указали, что вступили в должность заместителя министра 20 мая 2022 года указом премьер-министра. Об этом заявил на слушаниях по теме "Предлагаемые поправки в Избирательный кодекс Республики Армения" общественный политический деятель Эдгар Казарян, обращаясь к заместителю министра юстиции Арменуи Арутюнян.
«Премьер-министр не принимает указы, он принимает только решения и распоряжения, а вы были назначены решением премьер-министра. С такими юридическими знаниями вы вообще разрабатываете и представляете правовые законы в сфере юстиции?»- спросил он.
В вопрос вмешался председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Владимир Варданян, призвав его задавать вопросы по обсуждаемой теме.
Заместитель министра сообщила, что не она размещает информацию на сайте. «Я проверю, если есть такая ошибка, конечно, исправлю».