Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունից հերքում են, որ «Թույլ օղակ» հաղորդաշարը փակվել է:
Ըստ տարածված լուրերի` հաղորդաշարը փակվել է,  դերասան Բաբկեն Չոբանյանն էլ, ով վարում էր հեռուստանախագիծը, աշխատանքից հեռացվել է այն բանից հետո, երբ սոցիալական ցանցի իր էջում քննադատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Aysor.am-ը գրավոր հարցմամբ դիմել էր Հանրային հեռուստաընկերություն` խնդրելով պարզաբանում տալ` փակվե՞լ է արդյոք «Թույլ օղակ» հաղորդաշարը, ինո՞ւ է աշխատանքից հեռացվել Բաբկեն Չոբանյանը, ի՞նչ հիմնավորումներ են ներկայացվել։
Մեր գրավոր հարցմանն ի պատասխան` հեռուստաընկերությունից հայտնել են, որ ամիսներ առաջ եթերաշրջանի պլանավորման ընթացքում  որոշվել է «Թույլ օղակ» հաղորդաշարը տեղափոխել գարնանային եթերաշրջան. հեռուստանախագիծը կցուցադրվի 2025 թվականին:
Հարցման պատասխանում, սակայն, հերքում կամ հաստատում չկա` ի վերջո, ազատվե՞լ է աշխատանքից Չոբանյանը կամ արդյո՞ք 2025 թվականին հենց նա է վարելու հաղորդաշարը:
«Հաշվի առնելով մեր սահմանված ընթացակարգերը և եթերաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքների առանձնահատկությունները` նախքան եթերաշրջանի մեկնարկը այլ մանրամասներ տրամադրել չենք կարող»,- ասվում է Հանրային հեռուստաընկերության հանրային կապերի և թվային հաղորդակցության ծառայության ղեկավար Լուսինե Թորոսյանի պատասխանում:
Aysor.am-ը կապ հաստատեց նաև Բաբկեն Չոբանյանի հետ: Հետաքրքրվեցինք` արդյոք աշխատանքից ազատվե՞լ է, թե՞ ոչ:

Общественное телевидение Армении опровергает факт закрытия передачи «Слабое звено».
Согласно распространенной информации, передача была закрыта, а ведущий телепроекта актер Бабкен Чобанян уволен после того, как раскритиковал премьер-министра Никола Пашиняна на своей странице в социальной сети.
Aysor.am направил в Общественное телевидение письменный запрос с просьбой разъяснить, была ли закрыта передача «Слабое Звено», почему был уволен Бабкен Чобанян и какие обоснования были представлены?
В ответ на наш письменный запрос Общественное телевидение сообщило, что несколько месяцев назад во время планирования сезона было принято решение перенести передачу "Слабое звено" на весенний сезон. Телепроект выйдет в эфир в 2025 году.
Однако в ответе на запрос нет опровержений или подтверждений того, что Чобанян в итоге уволен или он будет вести передачу в 2025 году?
"Учитывая устоявшиеся процедуры и специфику подготовки к сезону, мы не можем сообщить никаких других подробностей до начала сезона", - говорится в ответе руководителя службы по связям с общественностью и цифровым коммуникациям Общественного телевидения Лусине Торосян.
Aysor.am также связался с Бабкеном Чобаняном. Мы поинтересовались, уволен он или нет? "Нет-нет, передача выйдет в эфир в марте", - сказал Чобанян.