Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն այսօր հայտարարեց, թե ընդդիմությունը «լիակատար թքած ունի» գերիների ճակատագրի վրա:
«Դուք ուզում եք Ադրբեջանում գերիների առկայությունը վերածել քաղաքական կապիտալի, հենց հիմա դուք դա եք փորձում անել»,-  Ադրբեջանում պահվող ռազմագերիների վերաբերյալ հրատապ քննարկման ժամանակ ասաց նա:
Ռուբինյանի խոսքով` 2020 թվականից հետո տարբեր փուլերով հարյուրավոր գերիներ են վերադարձել:
«Ուրիշ թեմա չի մնացել, որոշել եք քաղաքական նպատակներով կապիտալիզացնել գերիների առկայության հարցը, իսկ իրականում հայ ռազմագերիներն ու պահվող այլ անձիք կվերադառնան, թե չեն վերադառնա` կախված է ոչ թե այս նիստից, այլ` Հայաստանի դիվանագիտական աշխատանքից»,- ասաց ԱԺ փոխնախագահը:

Заместитель председателя Национального собрания Рубен Рубинян заявил сегодня, что оппозиции «просто наплевать» на судьбу пленных.
"Вы хотите превратить наличие пленных в Азербайджане в политический капитал, прямо сейчас вы пытаетесь это сделать", - сказал он в ходе срочного обсуждения по вопросу военнопленных, содержащихся в Азербайджане.
По словам Рубиняна, после 2020 года на разных стадиях вернулись сотни пленных.
«Другой темы не осталось, поэтому вы решили капитализировать вопрос о наличии пленных в политических целях, но на самом деле, вернутся ли армянские военнопленные и другие удерживаемые лица или нет, зависит не от этой сессии, а от дипломатической работы Армении», - сказал вице-спикер НС.