ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը պնդում է` այս իշխանությունն անում է շատ ավելի վատը, քան նախկին վատ բարքեր տարածողները:
Ըստ Մինասյանի` իշխանությունը, որը բերել է աղետ ու կործանում, փոխանակ ապաշխարի, շարունակում է  պառակտումները:
Պատգամավորն ընդգծեց` եթե իշխանությունը չսթափվի, անգամ իրենց առաջ քաշած «Ապագա կա՛, կա՛ ապագա» կարգախոսը չեն կարողանալու առաջ տանել:
«Կամ էլ՝ ձեր պատկերացումով, այդ կարգախոսը այլ տեղ է, միգուցե, թուրքական աշխարհո՞ւմ: Մենք դեմ ենք, դեմ ենք ողջ էությամբ, հոգով, սրտով, գործողություններով»,- հավելեց Մինասյանը:

Секретарь фракции «Армения» НС Арцвик Минасян утверждает, что эти власти поступают гораздо хуже, чем прежние.
По словам Минасяна, власть принесшая катастрофу и разрушение, вместо того, чтобы покаяться, продолжает сеять раздор.
Депутат подчеркнул, что если власть не протрезвеет, она не сможет продвигать даже свой лозунг «Будущее есть, будущее есть!».
«Или, по вашему, этот лозунг в другом месте, может быть, в тюркском мире? Мы против этого, мы против этого всем своим существом, душой, сердцем и действиями», - добавил Минасян.