Վարչապետը Նիկոլ Փաշինյանը համաձայն է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ՝ իր թիկնապահներից դժգոհ են, որովհետև «ներկաներից ոչ մեկին չեն կարողացել սպանել»։
«Հարյուր մահապարտ էին հավաքել, որ մեզ սպանեն, չեն կարողացել սպանեն, եկել ասում են՝ «էս ՊՊԾ-ն էս ի՞նչ է, չեն թողում»։ Հո չեն ասելու՝ «կառավարություն, խի՞ չեք թողում ձեզ սպանենք»»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
Փաշինյանը նշեց՝ միանշանակ, ՊՊԾ-ի ծախսերն ավելացել են։
«Պարզվում է՝ 2018 թվականին ամեն օր օլիգարխները ՊՊԾ-ի համար սնունդ են ուղարկել․ մեկը՝ հավի բուդ, մեկը՝ պանիր, մեկը՝ կորժիկ, մեկը՝ ջեմ, մեկը՝ թթու։ Ասում եմ՝ էս ի՞նչ ա, ասում են՝ «տենց ա դրվածքը, էս հացը Գռնոն ա ուղարկում, պանիրը՝ Բդոն, ջուրն էլ էս մեկի վրայա»։ Ասել եմ՝ ձեռ եք առնո՞ւմ, դադարեցրեք, ամոթ է, սա պետություն է»,- ասաց վարչապետը։
Նա ասաց, թե ՊՊԾ-ի աշխատողները ծրարով փող են ստացել։
«Ումի՞ց... Ուզեցել են պետական ինստիտուտները սարքեն իրենց ջեբի շները, բա դժգոհ են, պետական ինստիտուտ է կայանում, ո՞նց»,- ընդգծեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Премьер-министр Никол Пашинян согласен с вице-спикером НС Рубеном Рубиняном в том, что они недовольны тем, что у него есть телохранители, поскольку "они не смогли убить ни одного из нынешних чиновников".
«Они собрали сотню смертников, чтобы нас убить, они не смогли нас убить, теперь пришли и говорят: «Что это за ППС, нам не позволили?» Не скажут же: «Правительство, почему вы не позволяете нам убить вас?», — заявил он в Национальном собрании.
Пашинян отметил, что однозначно расходы ППС возросли.
«Оказывается, в 2018 году олигархи каждый день отправляли продукты для ППС: один - куриные бедрышки, другой - сыр, один - коржик, один - варенье, другой - соленые огурцы. Я им говорю, что это такое, они говорят: «такая договоренность, этот хлеб принесет  Грно, сыр  Бдо, а другой принесет воду». Я сказал: «Что вы делаете? Прекратите. Это позор. Это государство», - сказал премьер-министр.
Он рассказал, что работники ППС получали деньги «в конверте».
«От кого? Они хотели повернуть государственные институты на службу своим интересам, но их не устраивает то, что госинститут строится, как?»,- подчеркнул Никол Пашинян.