ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը ՔՊ-ի առաջ քաշած «իրական Հայաստան»-ը այլանդակ է որակում։
«Նիկո՛լ Փաշինյան, Թուրքիային ու Ադրբեջանին մեր անվտանգության երաշխավոր սարքելը փաթեթավորել եք «իրական Հայաստան» անիրատեսական տերմինի ներքո»,- ԱԺ-ում այս մասին հայտարարեց նա։
Վարդանյանի խոսքով՝  աշխարհում մեկ պետություն կա, որ մեր ազգին ցեղասպանել է՝ Թուրքիան է, աշխարհում մեկ պետություն կա, որ բազմաթիվ անգամներ հարձակվել է Արցախի ու Հայաստանի վրա՝ Ադրբեջանն է։
«Հայ ժողովրդին գոյաբանական սպառնալիք դեռևս շարունակում են ներկայացնել այս երկու պետությունները։ Ձեր «իրական Հայաստան»-ը, կներեք, շատ այլանդակ տեսք ունի»,- հավելեց Վարդանյանը։

Депутат фракции «Армения» НС Кристине Варданян называет «реальную Армению», выдвинутую партией «ГД», уродливой.
«Никол Пашинян, вы представили Турцию и Азербайджан как гарантов нашей безопасности под нереальным термином «реальная Армения»», - заявила она в Национальном Собрании.
По словам Варданян, в мире есть одна страна, которая совершила геноцид против нашего народа: Турция, и есть одна страна в мире, которая много раз нападала на Арцах и Армению: это Азербайджан.
«Эти два государства продолжают представлять экзистенциальную угрозу для армянского народа. Извините, ваша «реальная Армения» выглядит ужасно», - добавила Варданян.