ՀՀ ԱԳ նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել․
«Նոյեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի հարցեր: Գոհունակությամբ ընդգծվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության և համատեղ ծրագրերի իրականացման միջոցով հարաբերությունների զարգացման ակտիվ դինամիկան:
Արարատ Միրզոյանը և Ժան-Նոել Բարոն պայմանավորվել են շարունակել երկու երկրների միջև բոլոր ուղղություններով գործընկերության հետագա խորացմանը միտված ջանքերը, այդ թվում՝ երկու նախարարությունների սերտ փոխգործակցության միջոցով:

Глава МИД Армении Арарат Мирзоян 15 ноября провел телефонную беседу с французским коллегой Жаном-Ноэлем Барро, сообщили в МИД Армении.
Собеседники обсудили вопросы в двухсторонней повестке. С удовлетворением были подчеркнуты высокий уровень политического диалога между Арменией и Францией и активная динамика развития отношений путем реализации совместных программ.
Арарат Мирзоян и Жан-Ноэль Барро договорились продолжить усилия, нацеленные на дальнейшее углубление партнерства между двумя странами во всех направлениях, в том числе посредством тесного взаимного сотрудничества между двумя министерствами.