24News-ի տեղեկությունների համաձայն, աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը: Պատճառների մասին անգամ չգիտեն կառույցի ներսում:
«Փորձեցինք ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանի միջոցով ճշտել լուրը, սակայն վերջինս չպատասխանեց մեր զանգերին»:
Լուրեր կան, որ առաջիկայում ազատման դիմում կներկայացնի նաև Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտ Քյարամյանը:
«Թե ո՞րն է պատճառն այս զանգվածային հրաժարականների՝ 24News-ը կներկայացնի առաջիկայում», - գրում է լրատվամիջոցը:
Քիչ առաջ լուրեր տարածվեցին, որ ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը և ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը ևս աշխատանքից ազատման դիմումներ են ներկայացրել։

По информации 24News, министр внутренних дел Ваге Казарян подал заявление об освобождении от занимаемой должности. О причинах даже не знают внутри структуры.
«Мы пытались уточнить эту новость у пресс-секретаря МВД Нарека Саргсяна, но он не ответил на наши звонки».
Ходят слухи, что в ближайшее время председатель Следственного комитета Аргишти Кярамян подаст  заявление об освобождении от должности.
"В чем причина таких массовых отставок, 24News расскажет в ближайшее время", - пишет СМИ.
Некоторое время назад распространилась новость о том, что заявления об освобождении от должности подали также министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и председатель КГД Рустам Бадасян.