Որևէ ձևով չեմ կասկածում, որ ողջ համակարգը ուղղորդվում է մեկ մարդու՝ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից. ԱԺ ճեպազրույցների ժամին ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով մասնավորապես իրավական և ուժային կառույցների ղեկավարների հրաժարականների պահանջին։
«Բնականաբար, պաշտոնավարումից 6-7 տարի հետո հայտարարել, թե ցուցանիշները չեն բավարարում, կամ համբերության բաժակը լցվել է, դրա մեջ ես ոչ թե տեսնում եմ օբյեկտիվ կամ ռացինոլա էլեմենտներ, որքան նախընտրական»,-ասաց նա։
Աբրահամյանը նաև չբացառեց, որ ուժային կառույցներին ժամանակի ընթացքում պարտադրվել են բաներ, որոնք նույնիսկ իրենք ի վիճակի չեն եղել անել՝ և՛ քաղաքական պատասխանատվության տեսանկյունից, և՛ նաև իրավական, որն էլ, ըստ նրա, միգուցե բերել է պաշտոնանկության շղթայի։
«Բայց չեմ կարծում, որ այդպես ակնհայտ մեծ պայթյուն է եղել իշխանության ներսում, որի հետևանքն այս պաշտոնանկություններն են, կարծում եմ՝ նոր գործընթացի մեկնարկի կամ «զագրուսկի» տեղ է թողնում իշխանությունը, որովհետև բազմաթիվ խոստումներ կան, որոնք իրականություն չեն դարձել կամ այլ ուղղությամբ են գնացել, նույնիսկ նման դատաիրավական պայմաններում»,-ասաց նա։

Я не сомневаюсь, что всей системой руководит один человек – Никол Пашинян. Об этом в ходе парламентских брифингов заявил депутат фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян, в частности коснувшись требования отставки руководителей правовых и силовых структур.
"Естественно, после 6-7 лет пребывания на посту объявлять о том, что показатели неудовлетворительны или что чаша терпения переполнена, я вижу в этом не объективных или рациональных элементов, а предвыборных", - сказал он.
Абрамян также не исключил, что со временем силовым структурам вынуждали делать то, что даже они были не в состоянии сделать, как с точки зрения политической ответственности, так и юридической ответственности, что, по его мнению, могло привести к цепочке освобождений.
"Но я не думаю, что внутри власти произошел такой очевидный большой взрыв, следствием которого являются эти освобождения, я думаю, что власти оставляют место для начала или "загрузки" нового процесса, потому что есть много обещаний, которые не были реализованы или пошли в другом направлении даже в таких суддебно - правовых условиях", - сказал он.