Եթե ուզում ենք համապատասխան տուրիստական հոսքեր ապահովել, եթե ուզում ենք՝ մեր երևանցիները նորմալ տոնակատարություն ունենան, պետք է ամեն տարի շարունակական ներդրումներ անենք, լրագրողների հետ հանդիպմանը խոսելով ամանորյա ձևավորման մասին՝ ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը։
«Սխալ է այն պնդումը, թե ծախսերի առումով տարեցտարի ռեկորդ ենք սահմանում։ 2022-23 թվականներին ծախսել ենք 600 մլն դրամ։ Դա այն տարին էր, երբ մենք շատ գումար ներդրեցինք, սարքավորումներ ձեռք բերեցինք, որոնք արդեն երրորդ տարին է՝ օգտագործում ենք։ Այդ տարի հրապարակում գլխավոր շատրվանի ձևավորում չենք ունեցել, սուրբծննդյան տոնավաճառն այն որակին չէր, ինչպիսին կուզեի տեսնել։
Նախորդ տարվա ընթացքում ծախսել ենք 626 մլն 926 հազար դրամ։ Ձեռք ենք բերել սուրբծննդյան տոնավաճառի տնակները, դրանք այս տարի կօգտագործենք»,-ասաց փոխքաղաքապետը։

Мэрия Еревана потратит 549,7 млн драмов на новогоднее праздничное оформление, сообщил вице-мэр Сурен Григорян.
«Неверно утверждать, что мы из года в год ставим рекорд по расходам. В 2022-2023 годах мы потратили 600 млн драмов. Это был год, когда мы вложили много денег, купили оборудование, которым пользуемся уже третий год. В тот год у нас не было украшений на главном фонтане на площади, рождественская ярмарка была не того качества, которое нам хотелось бы видеть.
В прошлом году мы потратили 626 миллионов 926 тысяч драмов. Мы приобрели стенды для рождественской ярмарки, будем ими пользоваться в этом году», - рассказал вице-мэр.