Նոյեմբերի 19-ին Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Խաչատրյանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Ֆրանսիայի պետական արարողակարգի ծառայության տնօրենի տեղակալ Մաթյո Կարմոնային (Mathieu CARMONA)։ Այս մասին տեղեկացնում են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից:
«Շնորհավորելով դեսպան Խաչատրյանին Ֆրանսիայում իր դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի կապակցությամբ՝ Մաթյո Կարմոնան հաջողություն և բեղմնավոր աշխատանք է մաղթել նրան։ Վստահություն է հայտնել, որ նրա գործունեության ընթացքում հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը կշարունակի ամրապնդվել և համալրվել նոր բովանդակությամբ։
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Խաչատրյանը ընդգծել է, որ առավելագույն ջանքերը կներդնի ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հայ-ֆրանսիական բարեկամության և Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև առկա առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդման, հետագա խորացման և երկկողմ օրակարգի առաջմղման ուղղությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

19 ноября новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения во Франции Арман Хачатрян вручил копии своих верительных грамот заместителю директора Службы государственного протокола Франции Матье Кармона (Mathieu CARMONA). Об этом сообщили в посольстве Армении во Франции.
«Поздравив посла Хачатряна с началом его дипломатической миссии во Франции, Матье Кармона пожелал ему успехов и плодотворной работы. Выразил уверенность, что в ходе его деятельности армяно-французское сотрудничество продолжит укрепляться и наполняться новым содержанием.
Выразив благодарность за добрые пожелания, посол Хачатрян подчеркнул, что приложит максимум усилий для укрепления армяно-французской дружбы, основанной на общих ценностях, и привилегированных отношений, существующих между Арменией и Францией, дальнейшего углубления и продвижения двусторонней повестки дня», - говорится в сообщении.