«Այո՛, երեկ ՔՊ վարչության նիստին մասնակցել եմ, վարչությունն ինձ հրավիրել էր լսումների հետ կապված պարզաբանումներ տալու: Ես մասնակցել եմ նիստի այդ հատվածին, իմ գործընկերները ինձ միջադեպի հետ կապված բազմաթիվ հարցեր են տվել՝ պարզաբանելու այս կամ այն դրվագը», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը:
Նա ավելացրեց, որ դրանից հետո դուրս է եկել վարչությունից, քանի որ վարչության անդամ չէ և չգիտի, թե ինչ որոշում են կայացրել:
«Ոչ մի դժգոհություն չունեին, բոլորն էլ շատ սիրալիր ճշտում էին, թե, օրինակի համար, ինչպես եղավ, որ պարոն Քյարամյանին դիմեցի «արա» բառով, ինչով էր պայմանավորված Քյարամյանի ասածը, որ ես իմ որդու շահերն եմ պաշտպանում: Նմանատիպ հարցեր»,- ասաց նա:
Պատգամավորը նաև ավելացրեց, որ իր օրակարգում պատգամավորական մանդատը դնելու հարցը չկա.
«Երբ նման պահանջ դրվի իմ առջև, այդ ժամանակ կմտածեմ: Եթե պարոն Քյարամյանը հրապարակավ անուններ տա և հիմնավորի, որ այդ մարդիկ իմ անունից դիմել են իրեն խնդրանքով՝ իմ որդու մասնակցությամբ քրեական գործի շրջանակներում, ապա ես կդնեմ մանդատս: Ես դա հայտարարել եմ: Իսկ եթե չհայտարարի, ուրեմն մանդատս վայր դնելու պատճառ չկա։
ՔՊ վարչությունում իմ ընկերներն են, ովքեր ինձ սիրում են իմ խառնվածքի համար, երբեմն՝ նաև անհարկի համարձակության»:

«Да, я вчера присутствовал на заседании правления партии «ГД», меня пригласили дать разъяснения по поводу заседания. Я участвовал в той части заседания, мои коллеги задавали мне много вопросов, связанных с инцидентом, чтобы прояснить тот или иной эпизод»,- сказал в беседе с журналистами в Национальном Собрании депутат от партии "Гражданский договор" Овик Агазарян.
Он добавил, что после этого покинул помещение, так как не является членом правления партии и не знает, какое решение они приняли.
«У них не было никаких претензий, они очень любезно объяснили, как, например, получилось, что я обратился к господину Кярамяну со словом «Ара» (ред.: «эй ты»), чем вызваны слова Кярамяна о том, что я защищаю интересы его сына», - сказал он.
Депутат также добавил, что не намерен сложить депутатский мандат.
«Когда мне будет предъявлено такое требование, я подумаю об этом. Если господин Кярамян публично назовет имена и докажет, что эти люди обращались к нему от моего имени в рамках уголовного дела с участием моего сына, то я сложу депутатский мандат. Я заявил об этом. А если он не объявит, то нет оснований складывать мой мандат.
В правлении «ГД» есть мои друзья, многие из которых любят меня за мой темперамент, а иногда и за неуместную смелость», — сказал Агазарян.