«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԳԴՀ Բունդեսթագի՝ Եվրամիության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անտոն Հոֆրայթերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և գոհունակությամբ նշել, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Գերմանիայի միջև համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում կրում է ինտենսիվ բնույթ: Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է միջխորհրդարանական համագործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակներում:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերություններին և դրանց զարգացմանը, ԵՄ աջակցությամբ մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումների ընթացքին, այդ համատեքստում ՀՀ դիրքորոշումներին, սահմանազատման գործընթացին: Տարածաշրջանային կայունության ապահովման առումով կարևորվել է ՀՀ-ում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը:

Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с председателем Комиссии Бундестага ФРГ по делам Европейского союза Антоном Хофрайтером.
Премьер-министр приветствовал визит делегации в Армению и с удовлетворением отметил, что сотрудничество между Арменией и Германией в различных сферах носит интенсивный характер. Никол Пашинян также подчеркнул важность межпарламентского сотрудничества, в том числе на международных площадках.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с отношениями Армения-Европейский союз и их развитием, а также реализацией демократических реформ в нашей стране при поддержке ЕС.
Был затронут процесс обсуждений вокруг мирного договора между Арменией и Азербайджаном, в этом контексте были затронуты позиция Республики Армения и процесс делимитации границы. В плане обеспечения региональной стабильности была отмечена важность деятельности гражданской миссии ЕС в Армении.