Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվում է զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությունը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է ժամանել 2 տասնյակից ավելի պետության շուրջ 400 ներկայացուցիչ:
Ժամկետային զինծառայության մեջ գտնվող հայ ըմբիշները փայլուն ելույթներ են ունեցել։
60 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ Սուրեն Աղաջանյանը հաղթել է Կորեայի Ժողովրդական Դեմոկրատական Հանրապետության մասնակցին և նվաճել ոսկե մեդալը՝ դառնալով Ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության չեմպիոն։
63 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ Հրաչյա Պողոսյանը հաղթել է Կոլումբիայի Հանրապետության մասնակցին և նվաճել բրոնզե մեդալը։
67 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ, ժամկետային զինծառայող Գասպար Տերտերյանը հաղթել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության մասնակցին և նվաճել ոսկե մեդալը՝ դառնալով Երևանում անցկացվող Ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության չեմպիոն:
77 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ, ժամկետային զինծառայող Աշոտ Խաչատրյանը հաղթել է Հորդանանի Թագավորության մասնակցին և նվաճել բրոնզե մեդալ։
Ազատ ոճի 61 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ, ժամկետային զինծառայող Սարգիս Բեգոյանը նվաճել է արծաթե մեդալ։
65 կգ քաշային կարգում ՀՀ ԶՈՒ հավաքականի անդամ, ժամկետային զինծառայող Անդրանիկ Ավետիսյանը հաղթել է Կորեայի Ժողովրդական Դեմոկրատական Հանրապետության մասնակցին և նվաճել ոսկե մեդալ՝ դառնալով Երևանում անցկացվող Ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության չեմպիոն:

В Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване проходит 37-й чемпионат мира по борьбе среди военнослужащих, для участия в котором в Армению прибыли около 400 представителей из более чем 2 десятков стран.
Армянские бойцы, проходящие срочную военную службу, блестяще выступили на чемпионате.
В весовой категории 53 кг член сборной Вооруженных сил Республики Армения курсант Элен Бабаджанян победила спортсменку из Монголии со счетом 8-7 и завоевала серебряную медаль.
В весовой категории 60 кг член сборной Вооруженных сил РА Сурен Агаджанян победил участника из КНДР и завоевал золотую медаль, став чемпионом мира по борьбе среди военнослужащих.
В весовой категории 63 кг член сборной ВС РА Грачья Погосян победил представителя Колумбии и завоевал бронзовую медаль.
В весовой категории 67 кг член сборной Вооруженных сил РА, срочник Гаспар Тертерян победил участника Исламской Республики Иран и завоевал золотую медаль, став чемпионом проходящего в Ереване чемпионата мира по борьбе среди военнослужащих.
Член сборной Вооруженных Сил РА, военнослужащий срочной службы Ашот Хачатрян одержал победу над участником из Королевства Иордания и завоевал бронзовую медаль в весовой категории 77 кг.
Член сборной Вооруженных Сил РА, солдат-срочник Саргис Бегоян завоевал серебряную медаль в весовой категории до 61 кг.
В весовой категории 65 кг член сборной Вооруженных сил РА, срочник Андраник Аветисян победил участника из КНДР и завоевал золотую медаль, став чемпионом проходящего в Ереване чемпионата мира по борьбе среди военнослужащих.