Ամերիկահայ միլիոնատեր, Reddit ընկերության համահիմադիր Ալեքսիս Օհանյանը սոցցանցում իր հետևորդների համար պատմական ակնարկ է հրապարակել՝ ցույց տալով մ.թ.ա. 95թ. հատված հազվագյուտ հայկական մետաղադրամ՝ հայոց արքա Տիգրան Մեծի պատկերով: Այս մասին գրում է Zartonk Media-ն:
«Ես էությամբ մետաղադրամ հավաքող չեմ, բայց այս մեկը վերցրի: Եթե դուք հայ եք, ապա գիտեք Տիգրան Մեծի մասին և թե ինչպես է նրա գահակալության օրոք Հայոց թագավորությունն ընդարձակվել՝ դառնալով Հռոմի Հանրապետության արևելքում ամենահզոր պետությունը։ Սա հայոց պատմության մի կտոր է հենց այստեղ»,- ասել է Օհանյանը:
Նա ընդգծել է, որ շատ է հպարտանում ամեն անգամ, երբ իր սեղանին տեսնում է մետաղադրամը: Օհանյանն ասել է՝ չափազանց հպարտ է հայ լինելու համար:
Անդրադառնալով դրա նշանակությանն՝  ասել է. «Սա մ.թ.ա. 95, 96 թվականներից է, և ահա այն իմ գրասեղանի վրա է 2024 թվականին: Ես պարզապես հպարտանում եմ, երբ ամեն անգամ տեսնում եմ այն»:

Американский миллионер армянского происхождения и один из основателей популярного онлайн-ресурса Reddit Алексис Оганян выложил в сеть видео, в котором показал приобретенную древнюю армянскую монету времен Тиграна Великого, а также сделал небольшой экскурс в историю Армении.
«Эта монета отчеканена примерно в 95 году до н. э., и она лежит на моем столе в 2024 году. Если вы — армянин или просто любитель истории, вы знаете о Тигране Великом и о том, как при его правлении Армянское царство расширилось и стало самым могущественным государством к востоку от Римской республики. На этой серии суперредких монет изображена комета Галлея, которая появилась во время правления Тиграна и считалась знаком удачи.
Хотя по натуре я не коллекционер монет, но я ДОЛЖЕН был приобрести эту монету и показать ее всем при помощи сообщества коллекционеров Mantel», — сказал Оганян.