Նիկոլ Փաշինյանը հասկացել է, որ «պադավատների» հարցը հանրային մեծ ռեզոնանս ունեցող խնդիր է և փորձում է ցույց տալ, որ մեղավոր են իր բոլոր ենթակաները, որոնք իրեն ճիշտ չեն զեկուցել, դե հիմա կառավարության ղեկավարի հոգսը չէ՝ իմանալ, թե քանի «պադավատ» կա, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ այս կառավարությունում ծառայողական մեքենաների օպտիմալացում քիչ է արվել և իր էջում տեսանյութ էր տեղադրել, որտեղ կրճատում էր դրանց քանակը։
Անդրադառնալով  ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի՝ մանդատը վայր դնելուն, Արթուր Խաչատրյանը նշեց.«Ես իրեն զգուշացրել էի, որ գլխին սարքելու են։ Սակայն ավելի չեմ տխրի, քան եթե, օրինակ՝ իմանամ, որ Վիետնամում այս տարի բրնձի բերքը վատ է եղել։ Հեչ վեջս չի, ո՛չ իր ճակատագիրը, ո՛չ դաշնակցությունից փախած այսօր Շիրակի մարզպետ աշխատողի ճակատագիրը, ո՛չ  Ազատամուտի նախկին դաշնակցական համայնքապետի ճակատագիրը։ Բոլոր կրոնափոխ, դավանափոխների վերջը դա է լինելու»։

Никол Пашинян осознал, что вопрос «падаватов» — это проблема, имеющая большой общественный резонанс, и пытается показать, что виноваты все его подчиненные, которые его не правильно доложили, но не забота главы правительства знать, сколько там "падаватов", - заявил в беседе с журналистами депутат фракции "Армения" Артур Хачатрян.
Напомним, несколько дней назад премьер-министр Никол Пашинян в опубликованном на своей странице в Facebook видео заявил, что сокращает количество служебных автомобилей.
Касаясь отказа от мандата члена "ГД" Овика Агазаряна, Артур Хачатрян отметил: «Я предупредил его, что его подставят. Однако я не буду расстраиваться больше, чем если бы, например, узнал, что урожай риса во Вьетнаме в этом году был плохим. Меня не волнует ни его судьба, ни судьба сбежавшего из АРФД и сегодня работающего губернатором Ширакской области, ни судьба бывшего члена АРФД, лидера общины Азатамут. Таким будет конец всех вероотступников».