Բաղրամյան 26-ում քիչ առաջ դիմավորել են Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդային, ով նոյեմբերի 25-27-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Հայաստանում։
Այցի շրջանակներում Լեհաստանի նախագահն առանձնազրույց կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հետ, որին կհաջորդեն պատվիրակությունների միջև ընդլայնված կազմով բանակցությունները։
«Լեհաստանի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ինչպես նաև Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ»,- նշված է Լեհաստանի նախագահի պաշտոնական կայքում։
Նշվում է, որ նոյեմբերի 26-ին Լեհաստանի նախագահը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին։
Լեհաստանի նախագահի ղեկավարած պատվիրակությունը նոյեմբերի 27-ին կայցելի Երասխ համայնք՝ մասնակցելու Հայաստանում Եվրոպական Միության դիտորդական առաքելության հետ համատեղ պարեկությանը։

Президента Республики Польша Анджея Дуды, который 25-27 ноября будет находиться в Армении с официальным визитом, недавно встретили в резиденции президента Армении на улице Баграмяна, 26.
В рамках визита Президент Польши проведет частную беседу с президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном, после которой последуют расширенные переговоры между делегациями.
"Президент Польши также встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и со спикером Национального собрания Аленом Симоняном", - говорится на официальном сайте президента Польши.
Отмечается, что 26 ноября президент Польши посетит Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Геноцида армян.
27 ноября делегация во главе с президентом Польши посетит общину Ерасх для участия в совместном патрулировании с наблюдательной миссией Евросоюза в Армении.