Ամեն տեղ ինտրիգ եք ման գալիս, այս 6 տարվա մեջ մի հատ հետաքրքրվե՞լ եք, թե ինչ նախագծեր են հանձնաժողովում քննարկվել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը։
Լրագրողի դիտարկմանը, թե  հորդորով մանդատ վայր դնելը Սահմանադրության խախտում է՝ Զեյնալյանն արձագանքեց.«Դա իմ սահմանադրական իրավունքն է կանոնակարգ օրենքի համաձայն՝ իմ որոշմամբ։ Վարչապետը խնդրել է, իսկ ես կայացրել եմ որոշում։ Խնդրում եմ այսքանով բավարարվել։ Սրանից առավել թափանցիկ էլ հնարավոր չի լինել»։
Հարցին՝ ճի՞շտ են արդյոք այն խոսակցությունները, որ նշանակվելու է Առողջապահության նախարար՝ Զեյնալյանը բացասական պատասխան տվեց․ «Ո՛չ, չգիտեմ, թե ովքեր են դա գրել։ Ես կորոշեմ, թե ինչով եմ զբաղվելու, կլինի՞ այսուհետ իմ անձնական կյանքին չխառնվեք»։

Вы везде ищете интригу, за эти 6 лет вы когда-нибудь интересовались, какие проекты обсуждались в комиссии? - заявил журналистам депутат НС Нарек Зейналян.
На замечание журналиста о том, что принудительное сложение мандата является нарушением Конституции, Зейналян ответил: «Это мое конституционное право согласно нормативному закону, по моему решению. Премьер-министр попросил, и я принял решение. Пожалуйста, довольствуйтесь этим. Невозможно быть более прозрачным».
На вопрос: правдивы ли слухи о том, что он будет назначен министром здравоохранения, Зейналян дал отрицательный ответ. «Нет, я не знаю, кто об этом написал. Я сам решу, что мне делать, можно ли вам впредь не вмешиваться в мою личную жизнь?»