Ցանկանում ենք, որպեսզի հայերը խաղաղ ապրեն իրենց հողի վրա՝ կովկասյան տարածաշրջանում ունենալով իրենց սուվերեն պետությունը՝ կայուն և հստակ սահմաններում, Երևանում ՀՀ նախագահի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին հայտարարեց Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան։
«Այդ խաղաղությունը շատ կարևոր է նաև եվրոպական տարածաշրջանի համար։ Իրավիճակի կայունությունը շատ կարևոր է, և եթե մեր օգնության կարիքը լինի, մենք կազմ ու պատրաստ ենք այն ցուցաբերել»,-ասաց Դուդան։
Նա նշեց, թե իրենք պատրաստ են աջակցել բոլոր այն գործառույթներին, որոնք Հայաստանին կկապեն և կմոտեցնեն Եվրոպային։

Мы хотим, чтобы армяне жили мирно на своей земле, имея в Кавказском регионе свое суверенное государство, со стабильными и четкими границами. Об этом заявил президент Польши Анджей Дуда на совместной пресс-конференции с президентом Армении в Ереване.
«Этот мир также очень важен для европейского региона. Стабильность ситуации очень важна, и если понадобится наша помощь, мы готовы ее предоставить", - сказал Дуда.
Он отметил, что они готовы поддержать все функции, которые объединят Армению и приблизят ее к Европе.