Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջերում գրել է.
«Քանի որ իմ վարած կադրային քաղաքականությունը 2018-ից ի վեր ամենաշատ քննարկվող թեմաներից է, ուզում եմ որոշ դիտարկումներ անել վերջին նշանակումների առիթով:
Նոյեմբեր ամսվա ընթացքում բարձր պաշտոնների նշանակված կամ նման պաշտոններում առաջադրված մարդիկ երկու խումբ են ներկայացնում. կամ 2018թ. Ժողովրդական, ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխական թիմի այնպիսի անդամ են, որ անցել են ընտրական ֆիլտրի միջով, արժանացել ժողովրդի վստահությանը եւ արդյունավետորեն իրացրել այդ վստահությունը, կամ 2018թ. Ժողովրդական, ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության պահին արդեն իսկ ներգրավված են եղել պետական կառավարման համակարգում, Հեղափոխությունից հետո իրենց պոտենցիալն իրացնելու ավելի մեծ հնարավորություն են ստացել, արդյունավետորեն իրացրել են այդ հնարավորությունը, կառավարող մեծամասնության գաղափարաբանության նկատմամբ անհրաժեշտ համախոհություն են ցուցաբերել եւ 2018 թվականի Ժողովրդական, ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության, Իրական Հայաստանի, պետականության, ինքնիշխանության ու անկախության արժեհամակարգերի վրա հիմնված կառավարող թիմի մասն են դարձել:
Չեմ կարող ասել, թե առաջիկայում այլ բանաձեւեր չեն կիրառվի, բայց վերը նկարագրված բանաձեւերը կդառնան կադրային քաղաքականության հենասյուներ»։

Поскольку моя кадровая политика является одной из самых обсуждаемых тем с 2018 года, хотел бы высказать некоторые замечания по поводу недавних назначений. Об этом написал в своем Telegram-канале премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Люди, назначенные в ноябре на высокие должности или выдвинутые на подобные посты, делятся на две группы: или они являются такими членами народной, ненасильственной, бархатной революционной команды 2018 года, которые прошли через избирательный фильтр, завоевали доверие народа и эффективно реализовали это самое доверие, или в момент народной, ненасильственной, бархатной революции они уже были вовлечены в систему государственного управления, после революции получили еще большую возможность реализовать свой потенциал, эффективно реализовали эту возможность и стали частью правящей команды, основанной на ценностях народной, ненасильственной, бархатной революции 2018 года, Реальной Армении, государственности, суверенитета и независимости.
Не могу сказать, что в ближайшее время не будут применены иные формулы, но вышеописанные формулы станут столпами кадровой политики».