Գեղամ Նազարյանի վերջին հայտարարությունը, թե Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելու օրակարգ չկա, իր անձնական ընկալումներն են, որը, բնականաբար, չի արտահայտում «Հայաստան» խմբակցության տեսակետը, այս մասին հայտարարել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը:
«Մեր թիվ մեկ օրակարգը ինչպես եղել, այնպես էլ մնում է այս իշխանություններին հեռացնելը, և բնական է, եթե խմբակցության որևէ պատգամավոր չի կիսում այդ գաղափարը, հարցը պետք է դառնա քննարկման առարկա։
Խմբակցությունը Գեղամ Նազարյանին մանդատը վայր դնելու «խնդրանքով» չի կարող դիմել, բայցև ակնհայտ է, որ քննարկվելու է խմբակցությունում պարոն Նազարյանի հետագա գործունեության հարցը:

Последнее заявление Гегама Назаряна о том, что повестки об отстранении Никола Пашиняна нет, является его личным мнением, которое, конечно, не выражает точку зрения фракции "Армения", - заявила депутат от партии "Армения" НС Агнесса Хамоян.
«Нашей повесткой дня номер один, как было, так и остается, является свержение этих властей, и, конечно, если кто-то из депутатов фракции не разделяет эту идею, то этот вопрос должен стать предметом обсуждения.
Фракция не может обратиться к Гегаму Назаряну с «просьбой» сложить депутатский мандат, но очевидно, что вопрос дальнейшей деятельности г-на Назаряна во фракции будет обсуждаться.
Что будет решено после заседания фракции, станет ясно только после заседания.
Дополнительная информация о датах заседания будет предоставлена ​​позже», - написала Хамоян на своей странице в Facebook.