«Միասին» այլընտրանքային հասարակական-քաղաքական շարժումը, փաստաթղթային հիմնավորումներով պայմանավորված, հաղորդում է ներկայացնելու ՀՀ Գլխավոր դատախազությանը և Քննչական Կոմիտեին՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նկատմամբ ՀՀ Քր.Օրենսգրքի 299 հոդվածով քրեական վարույթ հարուցելու պահանջով:
Այդ մասին հայտնում է շարժման համակարգող խորհուրդը։
«Մենք առերևույթ հիմնավոր կասկածներ ունենք արձանագրելու, որ պետության բարձրագույն այս երկու ներկայացուցիչների գործողությունները Հայաստան-Ադրբեջան  սահմանազատում-սահմանագծման գործընթացում համապատասխանում են ՀՀ Քր․Օր․-ի Բաժին 11-ի՝ Պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործություններ, գլուխ 28-ի՝ «Սահմանադրական կարգի հիմունքների և պետության անվտանգության դեմ  ուղղված հանցագործությունները», 299 հոդվածի 1-ին կետի պարունակած հանցակազմին»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Альтернативное общественно-политическое движение "Вместе", основываясь на документальных доказательствах, в ближайшее время представит в Генеральную прокуратуру и Следственный комитет Республики Армения заявление с требованием возбудить уголовные дела в отношении премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и вице-премьера Мгера Григоряна по статье 299 УК Республики Армения.
Об этом сообщает координационный совет движения.
"У нас есть обоснованные подозрения констатировать, что действия этих двух высших представителей государства в процессе демаркации-делимитации границы Армения-Азербайджан соответствуют преступлению, предусмотренному статьей 11 УК РА "Преступления против государственной власти", главы 28 Уголовного кодекса РА "Преступления против основ конституционного строя и безопасности государства", частью 1 статьи 299 УК РА", - говорится в сообщении.