Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը նոյեմբերի 29-ին պաշտոնական այցով ժամանել է Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական ​​Հանրապետություն (ԿԺԴՀ).  այս  մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարի՝ ԿԺԴՀ կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում նախատեսված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ հանրապետության ռազմական և ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների հետ», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Փհենյանի Սունան միջազգային օդանավակայանում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի պատվիրակության դիմավորման պաշտոնական արարողությունը՝ Կորեայի ժողովրդական բանակի պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ։ Ռուսաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին դիմավորել է ԿԺԴՀ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Նո Գվան Չհոլը:
Վերջին շաբաթներին լրատվամիջոցներում տեղեկություններ են տարածվել, որ Հյուսիսային Կորեան ավելի քան 10 000 զինվոր է ուղարկել Ռուսաստան՝ Ուկրաինայի դեմ ռազմական գործողություններին մասնակցելու համար։

Министр обороны России Андрей Белоусов прибыл с официальным визитом в КНДР. Подготовка этой поездки ранее не анонсировалась. В ходе визита запланирован ряд двусторонних встреч с представителями военного и военно-политического руководства Северной Кореи, сообщили в Минобороны России.
В международном аэропорту Сунан, в пригороде Пхеньяна, у трапа самолёта министра обороны России приветствовал глава Минобороны КНДР генерал армии Но Гван Чхоль.
Другие подробности визита российское военное ведомство не приводит.
Последний раз Андрей Белоусов посещал КНДР в середине июня в составе российской делегации. Тогда президент России Владимир Путин и лидер КНДР Ким Чен Ын подписали договор о всеобъемлющем стратегическом партнерстве. Он содержит статью о немедленной военной помощи при вооруженном нападении на одну из сторон. В начале ноября документ ратифицировали обе страны. Он действует бессрочно.
В конце октября разведывательные службы Украины, стран Запада и Южной Кореи сообщили об отправке северокорейских военных в зону украинской войны. Утверждается, что Москве предоставили около 12 тысяч северокорейских военных из десантно-штурмовых подразделений. Сообщалось, что часть из них уже участвовала в боях против ВСУ в Курской области.