Սյունիքի մարզում իրանական բեռնատարը կողաշրջվել է. կա վիրավոր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 11:10-ի սահմաններում Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի Հասան Տոռաբը իր բարած «Foton» մակնիշի բեռնատարով, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, Տաթև-Լծեն ավտոճանապարհին դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և կողաշրջվել:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով ուղևոր, Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի Սաբեռ Հասան Վանդին մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Սիսիան» բժշկական կենտրոն:
Վարորդին և վիրավորին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և, ըստ քաղաքացիների, օպերատիվ է գործել «Սիսիան» բժշկական կենտրոնի շտապօգնութան բժիշկների հերթապահ խումբը:

Сегодня, 2 декабря, в Сюникской области произошло крупное ДТП. Около 11:10 гражданин Исламской Республики Иран Хасан Тораб на своем грузовом автомобиле марки «Foton» на автодороге Татев-Лцен  выехал за пределы проезжей части дороги и перевернулся.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, в результате происшествия с телесными повреждениями в медицинский центр "Сисиан" был доставлен пассажир, гражданин Исламской Республики Иран Сабер Хасан Ванди.
Граждане оказали водителю и пострадавшим первую помощь, при этом, по словам граждан, дежурная бригада врачей скорой помощи медицинского центра "Сисиан" сработала оперативно.