Հայաստանի ու Նիդերլանդների միջև վերջին տարիներին ձևավորվել է սերտ փոխգործակցություն, առկա է ակտիվ քաղաքական երկխոսություն. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին, ով նոր է ստանձնում դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առիթով և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հետագա զարգացման ու ամրապնդման:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև վերջին տարիներին ձևավորվել է սերտ փոխգործակցություն, առկա է ակտիվ քաղաքական երկխոսություն: Երկրի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկկողմ արդյունավետ աշխատանքի արդյունքում տարբեր ոլորտներում կապերն էլ ավելի կընդլայնվեն:
Դեսպանն ընդգծել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացնելու Նիդերլանդների Կառավարության շահագրգռվածությունը, այդ թվում՝ ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղման, տնտեսական կապերի ընդլայնման, Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների զարգացման ուղղություններով:

Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Республике Армения Марике Харриет Монрой-Винтер.
Премьер-министр поздравил посла со вступлением в должность и пожелал ей успехов в дальнейшем развитии и укреплении сотрудничества между Арменией и Нидерландами.
Никол Пашинян отметил, что в последние годы между двумя странами сложилось тесное сотрудничество и ведется активный политический диалог. Глава государства выразил надежду, что в результате эффективной двусторонней работы отношения в различных сферах и впредь будут еще больше расширяться.
Посол подчеркнула заинтересованность правительства Нидерландов в развитии отношений с Арменией, в том числе в направлениях продвижения демократических реформ, расширения экономических связей и развития отношений между Арменией и Европейским союзом.