Թբիլիսիում դեկտեմբերի 2-ին տեղի ունեցած բողոքի ակցիայի ժամանակ վիրավորված 26 մարդ հոսպիտալացվել է, այդ թվում՝ Ներքին գործերի նախարարության 3 աշխատակից։ Ըստ Վրաստանի առողջապահության նախարարության՝ տուժածներից ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Վրաստանի հանրային հեռարձակող ընկերությունը։
Բացի այդ, տեղում բուժօգնություն է ցուցաբերվել մի շարք քաղաքացիների, այդ թվում՝ ցուցարարների, լրատվամիջոցների և իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների, որոնք հոսպիտալացման կարիք չեն ունեցել։
Իր հերթին, Վրաստանի ՆԳՆ-ն հայտնել է, որ դեկտեմբերի 2-ի երեկոյից մինչև դեկտեմբերի 3-ի առավոտը շարունակվող ցույցի 34 մասնակից բերման է ենթարկվել։
Վրաստանում ցույցերի նոր ալիքը սկսվել է նոյեմբերի 28-ին՝ այն բանից հետո, երբ երկրի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարեց, որ մինչև 2028 թվականը Վրաստանը դադարեցնում է Եվրամիությանն անդամակցության շուրջ բանակցությունները։

В ходе акции протеста в Тбилиси 2 декабря были госпитализированы 26 человек, в том числе трое сотрудников МВД. По данным Минздрава Грузии, их жизни ничего не угрожает. Как передает Арменпресс, об этом сообщила Общественная телерадиокомпания Грузии.
Некоторым протестующим, представителям СМИ и правоохранительных органов помощь была оказана на месте и госпитализации не потребовалось.
В МВД Грузии сообщили, что задержаны 34 участника акции, которая длилась с вечера 2 декабря до утра 3 декабря.
Новая волна демонстраций в Грузии началась 28 ноября после того, как премьер-министр страны Ираклий Кобахидзе заявил, что Грузия до 2028 года прекратит переговоры о членстве в Евросоюзе.