Քաղաքապետ Ավինյանը նման խոստում չի տվել. ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը՝ ի պատասխան գործադուլ հայտարարած վարորդների։ Վերջիններս պնդում են, թե խոստացել է 150 000 դրամով բարձրացնել աշխատավարձը։
«Ինչ վերաբերում է նրան, որ աշխատավարձի հարցին պարբերաբար վերադառնալու ենք՝ ըստ համակարգի ներդրման, ստվերի կրճատման, ծախսերի ու հավաքագրվող գումարների, դրա մասին բազմաթիվ անգամ ասվել է, ոչ միայն քաղաքապետի կողմից, և ոչ միան վարորդներին, այլև հանրային»,-ասաց նա։
Դիտարկմանը, թե գուցե դժգոհություններն օբյեկտիվ են՝ պատասխանեց. «Կներեք, գուցե, շտապօգնության մեքենաների վարորդներն էլ դժգոհություն ունենան և ասեն՝ չենք աշխատելու։ Եկեք տարբերակենք երկու բան․ ունես դժգոհություն, ոնց ես բարձրաձայնում։  Խնդիրներ կան, որոնք համարում ենք, որ օբյետիվ են, բայց այս ամենը՝ մի կողմ, մարդուն կանգառում թողնելը՝ մի կողմ։ Սա անելու ձև չի»։

Мэр Авинян не давал такого обещания. Об этом заявил заместитель мэра Еревана Сурен Григорян в ответ водителям, объявившим забастовку. Последние утверждают, что он обещал повысить зарплату на 150 тысяч драмов.
«Что касается того, что мы будем регулярно возвращаться к вопросу заработной платы по мере внедрения системы, сокращения «теней», расходов и собранных денег, то об этом много раз говорил не только мэр, и не только водителям, но и общественности", - сказал он.
На замечание, что, возможно, жалобы объективны, он ответил: «Извините, возможно, водители скорой помощи тоже будут недовольны и скажут, что мы не будем работать. Давайте различать две вещи. Есть жалоба, и как ее озвучить? Есть проблемы, которые мы считаем объективными, но оставим все это в стороне, как можно оставить человека на остановке? Так нельзя поступать.