Իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Աշխատանքային օրենսգիրքը երբեք չի այլանդակվել այն աստիճան, ինչ աստիճան որ այլանդակվում է Երևանի քաղաքապետի տեղակալի կողմից։
Աշխատանքային օրենսգրքի 122-րդ հոդվածի հիմքով պայմանագրի լուծումը, թե իբրև աշխատողը կատարել է այնպիսի արարք, որի հետևանքով գործատուն կրել է կամ կարող էր կրել նյութական վնաս՝ անօրինական է (սրա վերաբերյալ ԱՕ-ը և վճռաբեկ դատարանի որոշումներն ունեն հստակ կարգավորումներ)։
Հուշում՝ դեղին փողկապով «իրավաբանին».
Վերանայված եվրոպական սոցիալական խարտիայի 2-րդ մասի 6 հոդվածով ՀՀ-ն պարտավորություն է ստանձնել շահերի բախման դեպքում առանց վերապահության ճանաչել գործադուլի իրավունքը»:

Юрист Роберт Айрапетян на своей странице в Facebook пишет: «Трудовой кодекс никогда не искажался так, как это сделал заместитель мэра Еревана.
На основании статьи 122 Гражданского кодекса Республики Армения расторжение договора по мотиву совершения работником такого действия, в результате которого причинен или мог быть причинен материальный ущерб работодателю, является незаконным (ТК и решения Кассационного суда имеют четкие урегулирования по этому поводу).
Подсказка: «юристу» с желтым галстуком.
Согласно статье 6 части 2 пересмотренной Европейской социальной хартии, Республика Армения взяла на себя обязательство признать право на безоговорочную забастовку в случае конфликта интересов».