Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը տեղեկացրեց, որ ինքն արդեն համապատասխան հաղորդում է ներկայացրել հանցագործության մասին ՀՀ Գլխավոր դատախազին։
«Որպեսզի նախաքննություն իրականացնի և պարզի՝ արդյո՞ք մենք այստեղ գործ ունենք աշխատանքային պարտականությունները չկատարելու հետ, որը առաջանում է օբյեկտիվորեն ծանր հետևանքնոր, թե՞ առաձին անձանց մասով գործ ունենք մի երևույթի հետ, որ իրենց հակաօրինական վարքագիծը հատել է ոչ միայն աշխատանքային իրավունքի իրենց պարտականությունների սահմանը, այլ նաև քրեական օրենսդրության սահմանը»,-ասաց նա և նշեց, որ այդքան մարդու առավոտյան հնարավորություն չտալ աշխատանքի կամ  ուսումնական պրոցեսին հասնելու․․․ պետք է պատասխան տան։
Նա նաև ասաց, որ «որոշ վարորդներ դադարեցրել են իրենց ապօրինի գործողությունները և  անցել են աշխատանքի»․ «Հորդորում եմ բոլորը հնարավորինս շուտ հետևեն նրանց օրինակին»։

Заместитель мэра Еревана Сурен Григорян сообщил, что уже представил соответствующее сообщение о преступлении Генеральному прокурору Республики Армения.
«Чтобы провести расследование и выяснить, имеем ли мы дело здесь с неисполнением трудовых обязанностей, повлекшим объективно тяжкие последствия, или же мы имеем дело с явлением недобросовестных лиц, противоправное поведение которых вышло не только за пределы их обязанностей в рамках трудового права, но и за пределы уголовного законодательства»,- сказал он и отметил, что не дать такому количеству людей возможности добраться утром на работу или в учебное заведение... за это они должны ответить.
Он также сообщил, что "некоторые водители прекратили свою незаконную деятельность и приступили к работе". «Я призываю всех последовать их примеру как можно скорее».