ԱԳՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, որում նշված է․
«ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոչաշվիլիի հետ:
Զրուցակիցները վերահաստատել են այս տարվա հունվարին երկու երկրների միջև հռչակված ռազմավարական գործընկերությամբ սահմանված ուղղություններով համատեղ ակտիվ աշխատանքի պատրաստակամությունը՝ միտված երկու հարևան երկրների ժողովուրդների բարեկեցության և տարածաշրջանում կայունության ապահովմանը:
Արարատ Միրզոյանը և Մակա Բոչիաշվիլին մտքեր են փոխանակել ԵՄ հետ փոխգործակցության հարցերի շուրջ։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ գործընկերության նոր օրակարգի մշակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը։
Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային հարցերի։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումները և ընդգծել Հայաստանի կողմից արտահայտված պատրաստակամությունն ավարտին հասցնել երկկողմ պայմանագրի համաձայնեցման և առանց արհեստական ձգձգումների ստորագրման աշխատանքները»։

4 декабря министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Грузии Макой Бочашвили в рамках министерского форума ОБСЕ на Мальте.
Собеседники подтвердили готовность активно работать вместе по направлениям, определенным объявленным между двумя странами в январе этого года стратегическим партнерством, направленным на обеспечение благополучия народов двух соседних стран и стабильности в регионе.
Арарат Мирзоян и Мака Бочиашвили обменялись идеями по вопросам сотрудничества с ЕС. Министр Мирзоян представил шаги, предпринятые для разработки новой повестки партнерства Армения-ЕС.
Министры иностранных дел Армении и Грузии коснулись также региональных вопросов. Министр Мирзоян представил последние события, касающиеся процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, и подчеркнул выраженную Арменией готовность завершить работу по согласованию двустороннего соглашения и его подписанию без искусственных задержек.