Նախապես արդեն հրավիրել էի խմբակցության արտահերթ նիստ, և նիստի օրակարգում դրված էր Հովիկ Աղազարյանին «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից հեռացնելու հարցը, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։
Նա նշեց, որ այսօր՝ վաղ առավոտյան ինքն Աղազարյանին ծանուցել է, որ այդ օրակարգով նիստ է լինելու .«Իրեն հրավիրել եմ, ինքն էլ ասել է՝ «շատ լավ»»։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ հայտարարվեց, որ Հովիկ Աղազարյանը կոնֆիդենցիալ տեղեկություն է դուրս հանել խմբակցությունից․ ինչի՞ մասին է խոսքը։ Ի պատասխան՝ խմբակցության ղեկավարը նշեց.«Պարզվել է, որ Հովիկ Աղազարյանը խմբակցության նիստերից, այլ ներքին քննարկումներից, այդ թվում՝ պետական անվտանգությանը վերաբերող, որոնք ենթակա չէին հանրայնացման, տարբեր դրվագներով  արտահոսքեր է կատարել։ Դրանք պարզվել են  և դարձել են նրան հեռացնելու հիմքերից մեկը։ Դրանց առնվազն մի մասը մամուլում կա։ Այդ տեղեկատվությունների մի մասը գաղտնագրված է, հետևաբար, ես իրավունք չունեմ դրանք հայտնելու»։

Ранее я созвал внеочередное заседание фракции, и на повестке дня стоял вопрос об исключении Овика Агазаряна из фракции "Гражданский договор", сообщил в беседе с журналистами руководитель фракции "Гражданский договор" Айк Конджорян.
Он отметил, что сегодня рано утром уведомил Агазаряна о том, что с этой повесткой дня состоится заседание фракции "Гражданский договор".
Журналисты поинтересовались: "Сообщалось, что Овик Агазарян слил конфиденциальную информацию государственного и партийного значения. О чем идет речь?" В ответ глава фракции заявил: "Выяснилось, что Овик Агазарян допустил утечку информации о различных эпизодах заседаний фракции и других внутренних обсуждений, в том числе касающихся госбезопасности, которые не подлежали публичному разглашению. Они были раскрыты и стали одной из причин его исключения из рядов партии.
Конджорян также добавил, что Агазарян не отрицал этого на заседании правления.
На вопрос: считают ли они, что всем этим должны заниматься правоохранители, Конджорян ответил: «Я вижу, что во всем этом необходимо разбираться, в том числе и правоохранительным органам. Но это моя оценка, я не юрист».