Գյումրիում անցկացվելու են նախնական ընտրություններ, որի ֆորմատը մի փոքր փոփոխված է։ Լինելու են շրջիկ խմբեր՝ դեկտեմբերի 8-ին, 9-ին և 10-ին, շրջելու են Գյումրու փողոցներով, թակելու են դռները և առաջարկելու են  թեկնածուներին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության  քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝  ընտրությունը  տեղի է ունենալու հարցումների տրամաբանությամբ.«Բնականաբար,  բանաձևերը չենք բացահայտելու, մենք  նպատակ ունենք հնարավորինս անկանխատեսելի  գործընթաց կազմակերպել։ Մենք թափանցիկությունը կապահովենք։ Հուսանք՝ հնարավորինս շատ գյումրեցիներ կմասնակցեն գործընթացին»։

В Гюмри пройдут предварительные выборы, формат которых немного изменился. 8, 9 и 10 декабря будут выездные группы, которые будут ходить по улицам Гюмри, стучаться в двери и предлагать кандидатов, сообщил журналистам секретарь фракции "Гражданский договор" Артур Ованнисян.
По его словам, выборы пройдут по логике опросов. «Естественно, мы не будем раскрывать формулы проведения выборов, мы стремимся организовать процесс максимально непредсказуемым. Мы обеспечим прозрачность. Мы надеемся, что в этом процессе примет участие как можно больше гюмрийцев».