ՔՊ-ից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանն ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, որ ներողություն է խնդրում կուսակցական ընկերներից որևէ ժամանակահատվածում իր վարքով չնչին իսկ վնաս հասցնելու համար։
«Ես չեմ ուզում ՔՊ իմ գործընկերներին լրացուցիչ անգամ դնել դժվար իրավիճակում ու քննարկել իմ հարցը, ես ինքս հայտարարում եմ, որ դուրս եմ գալիս խմբակցությունից մեծ ցավով, վայր եմ դնում նաև իմ լիազորությունները՝ որպես Հաշվիչ հանձնախմբի անդամ»,- հայտարարեց նա։
Աղազարյանը նշեց, թե տարբեր տեղերից տարբեր մակարդակներով իր անձի վերաբերյալ հայտարարությունները, գնահատականները բոլորը չէ, որ կստանան պատասխան։
«Բայց այն դեպքերում, երբ ես կպատասխանեմ դրանց, դրանք կլինեն մեկ մակարդակ ցածր, ոչ հայելային»,- ասաց Աղազարյանը։
Հիշեցնենք՝  Աղազարյանին երեկ հեռացրեցին կուսակցությունից։
ՔՊ-ից հայտնել էին, որ Հովիկ Աղազարյանը հեռացվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից՝ պետական և կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերի, ինչպես նաև հանրության բարոյական նորմերի կոպիտ խախտումների պատճառով։

Депутат Овик Агазарян, покинувший ряды партии "ГД", заявил с трибуны Национального собрания, что приносит свои извинения товарищам по партии за то, что своим поведением причинил хоть малейший ущерб.
«Не хочу лишний раз ставить своих коллег из «ГД» в неловкое положение и обсуждать свой вопрос. С огромной болью сообщаю, что выхожу из рядов фракции, а также слагаю с себя полномочия в качестве члена счетной комиссии», - сообщил он.
Агазарян отметил, что не все заявления и оценки, направленные в его адрес из разных мест и на разных уровнях, получат отклик.
"Но в тех случаях, когда я им отвечу, они будут на более низком уровне, будет дан зеркальный ответ", - сказал Агазарян.
Напомним, вчера Агазарян был исключен из рядов партии "ГД".
В "ГД" сообщили, что Овик Агазарян был исключен из рядов партии "Гражданский договор" из-за утечки конфиденциальной информации государственного и партийного значения, а также грубых нарушений норм общественной морали.