«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից ու խմբակցությունից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարց ներկայում չի քննարկվում։
Aysor.am-ը ՀՀ գլխավոր դատախազությունից հետաքրքրվեց՝ արդյո՞ք գլխավոր դատախազը կգնա Ազգային ժողով՝ Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով։
«Նման հարց ներկայում չի քննարկվում»,- ի պատասխան մեր հարցին՝ հայտնեցին Դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
Նշենք, որ ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն այսօր հայտարարել է, որ Հովիկ Աղազարյանը խմբակցության նիստերից, այլ ներքին քննարկումներից, այդ թվում՝ պետական անվտանգությանը վերաբերող, որոնք ենթակա չէին հանրայնացման, տարբեր դրվագներով  արտահոսքեր է կատարել։
Հարցին՝ արդյո՞ք կարծում են, որ այս ամենով իրավապահները պետք է զբաղվեն՝ Կոնջորյանն արձագանքել է. «Ես տեսնում եմ, որ այդ ամենով զբաղվելու բան կա, այդ թվում՝ իրավապահների կողմից։ Բայց դա իմ գնահատականն է, ես իրավաբան չեմ»։

Вопрос о лишении неприкосновенности исключенного из партии и фракции "Гражданский договор" Овика Агазаряна в настоящее время не обсуждается.
Aysor.am поинтересовался в Генеральной прокуратуре Республики Армения, посетит ли генеральный прокурор Национальное Собрание по вопросу лишения Овика Агазаряна неприкосновенности.
"Подобный вопрос на данный момент не обсуждается", - отметили в отделе по связям с общественностью прокуратуры в ответ на наш запрос.
Отметим, что руководитель фракции "Гражданский договор" Айк Конджорян заявил сегодня, что Овик Агазарян допустил утечку информации о различных эпизодах заседаний фракции и других внутренних обсуждений, в том числе касающихся госбезопасности, которые не подлежали публичному разглашению.
На вопрос: считают ли они, что всем этим должны заниматься правоохранители, Конджорян ответил: «Я вижу, что во всем этом необходимо разбираться, в том числе и правоохранительным органам. Но это моя оценка, я не юрист».