ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մանրամասներ է հայտնել, թե ինչ արտահոսք է արել ՔՊ-ից հեռացված Հովիկ Աղազարյանը։
«Վարչապետը հաճախ է հանդիպում խմբակցության հետ, իր միջազգային հանդիպումների, հարևան երկրի ղեկավարի հետ հանդիպումներից մանրամասներ է ներկայացնում, պարզվում է՝ այդ կոմունիկացիայի ընթացքում ինֆորմացիաներ կան, որ դուրս են եկել ու հայտնվել մամուլում»,-  լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահը։
Նա նշեց, թե ԱԺ պատգամավորները պետք է իմանան, որ իրենք իրավունք չունեն հրապարակելու գաղտնի ինֆորմացիաները։
ԱԺ նախագահն ասաց, թե չի ուզում մանրամասների մեջ մտնել, բայց, որքան հասկանում է, Հովիկ Աղազարյանը շփումներ է ունեցել բոլոր հնարավոր մարդկանց հետ։
Նա ասաց, թե երեկվա ՔՊ վարչության նիստի ընթացքում ինքը շոկի մեջ է եղել։
«Անկեղծ եմ ասում՝ մինչև երեկ ամեն հնարավոր ձևով փորձել եմ պարոն Աղազարյանին ինչ-որ ձևով պաշտպանել, բայց երեկ ես ուզում էի անձամբ իրեն խեղդեի»,- ասաց ԱԺ նախագահը։
Նա ասաց, թե Աղազարյանը չի զղջացել արածների համար։
«Ընդհակառակը, ավելի ագրեսիվ էր, ավելի հակառակվում էր, իմ մոտ, և ոչ միայն, տպավորություն էր ադեկվատության հետ կապված»,- նշեց Սիմոնյանը։

Спикер НС Ален Симонян раскрыл подробности утечки информации, которую допустил Овик Агазарян, последний был исключен из рядов партии "ГД".
"Премьер-министр часто встречается с членами фракции, излагает подробности своих встреч с международными партнерами, встреч с главой соседней страны, оказывается, что в ходе этих коммуникаций есть информация, которая вышла за рамки партии и появилась в СМИ",-  сказал спикер Национального собрания в беседе с журналистами.
Он отметил, что депутаты НС должны знать, что они не имеют права разглашать конфиденциальную информацию.
Спикер НС заявил, что не хочет вдаваться в подробности, но, насколько он понимает, Овик Агазарян имел контакты со всеми возможными людьми.
Он рассказал, что был в шоке во время вчерашнего заседания правления партии «Гражданский договор».
"Честно скажу, что до вчерашнего дня я всячески пытался защитить господина Агазаряна, а вчера хотел задушить его лично", - заявил спикер НС.
Он сказал, что Агазарян не сожалеет о содеянном.
"Наоборот, он был более агрессивен, больше сопротивлялся, у меня сложилось впечатление, что возникла проблема, связанная с адекватностью", - отметил Симонян.