«Գումի» շուկայի տարածքից 8 մարդ է ձերբակալվել․ քաղաքացիներից մեկը փորձել է ինքնահրկիզվել
Երևանի «Գումի» շուկայի տարածքից 8 մարդ է ձերբակալվել Aysor.am-ին տեղեկացրեց ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Դեկտեմբերի 13-ին սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի հետ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները հերթական համատեղ ստուգայցն են կատարել Երևանի Խորենացի փողոցում գտնվող մսի վաճառքով զբաղվող խանութներ։ Ստուգվել է մսի սպանդանոցային մորթի վերաբերյալ փաստաթղթի առկայությունը։ Ոստիկանության ծառայողներն ապահովել են հասարակական կարգը։
ՍԱՏՄ աշխատակիցների և հավաքված քաղաքացիների միջև առաջացած վիճաբանության ընթացքում քաղաքացիներից մեկը բենզին է լցրել իր վրա և փորձել ինքնահրկիզվել, որը կանխվել է ոստիկանների կողմից։
Միջադեպի մասնակից ևս յոթ անձ խուլիգանության և դիտավորությամբ գույքը վնասելու անմիջական կասկածանքով ձերբակալվել, տեղափոխվել է ոստիկանություն։ Նրանց վերաբերյալ կազմվում են համապատասխան փաստաթղթեր՝ նախաքննական մարմին ներկայացնելու համար»,-նշեց Սարգսյանը։

В районе рынка «Гум» в Ереване были подвергнуты приводу 8 человек. Об этом Aysor.am сообщил пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.
«13 декабря сотрудники полиции МВД и инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов совершили очередной совместный инспекционный визит в магазины по продаже мяса на улице Хоренаци в Ереване. Проверено наличие документа, удостоверяющего убой скота на бойнях. Сотрудники полиции обеспечивали общественный порядок.
Во время спора между сотрудниками Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов и собравшимися гражданами один из граждан облил себя бензином и попытался поджечь себя, что было предотвращено полицией.
В ходе спора между сотрудниками Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов и собравшимися гражданами один из граждан облил себя бензином и попытался поджечь себя, что было предотвращено полицией.
Еще семь человек, принимавших участие в инциденте, были задержаны по признакам хулиганства и умышленного причинения ущерба имуществу и доставлены в полицию. В отношении них составляются соответствующие документы для передачи этих документов в следственный орган», - сказал Саргсян.